tittle
You can put some news stuff here

tittle
You can put some news stuff here

Çevrimiçi Kullanıcılar
Şu anda 1 çevrimiçi kullanıcı var.
» 0 üye | 1 Misafir

Facebook
You can put some news stuff here

Images
You can put some news stuff here

tittle
You can put some news stuff here

  Destek Ekibi
Gönderen: Lahme Le Varka - 09-27-2018, 10:58 PM - Forum: Yardım ve Destek - Cevap Yok

Selamlar arkadaşlar!
Bu başlık forumla ilgili teknik sorunları çözmenize fedakârca yardım etmeye son derece istekli olan sihirdarlarız, bizler - hepimiz bu topluluğu oluşturan kişileriz. Riot Games çalışanı değiliz; ancak diğer sihirdarlara yardımcı olmak üzere bir araya gelmiş sihirdar topluluğuyuz. Diğer sihirdarlara yardımcı olmak isteyen tüm sihirdarlar ile birlikte oyuncu topluluğuna yardımcı olmak üzere zaman harcıyor ve tecrübelerimiz ile birlikte tutkularımızı çok ciddiye alıyor, sizlerin canını sıkabilecek - keyfini kaçırabilecek hertürlü sorunlarınızı çözmeniz konusunda yardımcı büyük mutluluk duyuyoruz. =)


 • Soru: Bana nasıl yardım edeceksiniz?
  • Cevap: Gayet basit: Sık yaşanan teknik sorunların çözümünde yardımcı olacağız. Bir sorununuz varsa, ilk adım olarak panolar içerisinde net, anlaşılması kolay ve ayrıntılı bir şekilde anlatmalısınız. Sorunun ne olduğunu özellikle belirtin ve kullanabildiğiniz yerde, ekran görüntüsü gibi görseller kullanarak açıkladığınız hâlde sorununuz daha hızlı bir şekilde çözüme ulaşabilir.

 • Soru: Bana hesabım ile ilgili konularda bile yardım edebilir misiniz?
  • Cevap: Ne yazık ki hayır, her hesabınızla ilgili olan sorununuza yardımcı olamıyoruz. Yeri geldiği zaman oyuncu destek ekibiyle iletişime geçmeniz gerekecek. Kişisel, hesap ile ilgili özel sorunlarınızı ne yazık ki çözemiyoruz çünkü; bu tarz bilgilerinize birer sihirdar olarak erişimimiz yok.

 • Soru: Birilerine yardımcı olmak istiyorum! Nasıl sizin gibi olabilirim, bir program var mı?
  • Cevap: Bizler de normal sihirdarlarız, sizden, bizden birileriyiz. Biz topluluğuz, hepimiz aynı ve eşitiz! Ancak üzerinde çalıştığımız mevcut bir sistem esası var, yani sistem demek yerine - panolarla ve topluluk ile ilgilenmek üzere gönül vermiş sihirdar arkadaşlarımız olduğunu farkediyoruz. Çünkü onlardan bizim içimizde, bizler de onların içindeyiz.


  Forum Kuralları
Gönderen: Lahme Le Varka - 09-27-2018, 10:47 PM - Forum: Forum Kuralları - Cevap Yok

Kuralları kimsenin sevmediğini biliyoruz. Yine de, insanların birbirleriyle uyumlu olarak bir arada var olabilmeleri için bazı kurallar gerekli. Buradaki kurallar, topyekûn kaosu önlemek için oluşturuldu ve tabii bu süre içinde sizden gelen geri bildirimler doğrultusunda üzerlerinde birçok değişiklik yapıldı. Panoları 7/24 izleyen moderatör ekibimiz (evet gerçekten, vardiyalı olarak çalışıyorlar), forumdaki gönderilerin kurallara uygun olduğundan emin olmak için uğraşacak. Lütfen bu kuralları okumak için birkaç dakikanı ayır. Eğer kurallara uygun olmayan bir içerikle karşılaşırsan da, bize yardımcı olmak için lütfen raporlama düğmesini kullan! İşte kurallar...

Ukalalık Yapma
Hem oyun içinde hem de oyun dışında, dünyadaki en sportmen oyuncu topluluğu olmayı hedefliyoruz. Kimliğinin bilinmiyor olması sana, başkalarına sataşma hakkı vermez. Bu doğrultuda çizgiyi aşan gönderileri siliyor olacağız. Bu tür davranışları tekrarlayanlar ise forumdan süresiz olarak uzaklaştırılabilirler.

Moderatörlerimiz aşağıdakilere müdahale ediyor olacak:


 • Diğer oyunculara ağır hakaret içeren ya da bu şekilde algılanabilecek gönderiler yapan oyuncular


 • Bir şahsa ya da gruba, ağır sayılabilecek şekilde saldıran oyuncular


 • Asılsız şikayette bulunan ya da mevcut tartışma ile ilgili olmayan özel konularda münakaşa eden oyuncular


 • Cinsellikle ilgili içerikler
Bu kuralı herkesin dikkatlice okuması lazım. Bu topluluğun, çoğunlukla daha olgun oyunculardan oluştuğunu biliyoruz; ama burada yaşça daha genç olanlar da var. Hepimiz bu ortamın çocuklar için bile güvenli olmasını istiyoruz. Ama bu, çocuksu davranışlara göz yumacağımız anlamına da gelmiyor.
Oyuncuların yaşlarının epey değişiklik gösterdiğini de göz önünde bulundurursak, çocukların ve genç erişkinlerin görmemesi gereken bazı şeyler var. Burada hiçbir şekilde çıplaklık ya da gerçekçi vahşet görmek istemiyoruz. Bu kuralı ihlal edenlerin, hızlı ve ciddi bir şekilde hakkından geleceğiz. Eğer bu kurala uymazsan, oyun hesabını kaybedebilirsin.
Moderatörlerimiz, aşağıdakileri bu kuralın ihlali olarak değerlendiriyor olacak:

 • Her türlü pornografik paylaşım


 • Gerçek hayattan alınmış vahşet, ölüm, şiddet vb. tasvir eden görüntüler


 • Kısmi ya da tamamen çıplaklık içeren görsel çalışmalar ve cinsel içerikli görüntüler ya da bunların tasvirleri


 • Tüm bunların yanında, senin aslında pek de müstehcen bulmadığın bir içerik için de bu kuralların geçerli olabileceğini ve duruma aynı şekilde müdahale edileceğini unutma. Bu yüzden sağduyunu iyi kullan ve efendilikten ödün verme.
Spam Yapma
Aynı içeriği birden fazla yerde yazmanın pek bir anlamı yok. Bazen, bir gönderiyi farklı bir yere daha yazmak gerekli olabilir; ama sonraki gönderilerin uygun bulunmazsa silinecektir. Bu kuralı ihlal etmeye devam edenler, kısıtlamalarla karşılaşacaklardır. Unutma, bir şeyi tüm dünyanın görmesini istiyor olman, bunun gerçekleşeceği anlamına gelmez. Eğer gönderinin görünmesini istiyorsan, onu doğru yere yazdığından ve içeriğinin sağlam olduğundan emin ol.

Panoya Sadık Kalma Kuralları
Her topluluğun kendine özel bir kültürünün olmasını istiyoruz; bu nedenle, bir içeriği doğru yere yazmak önem taşıyor. Her panonun, nelerin kabul edilir ve nelerin kabul edilemez olduğuna açıklık getiren detaylı kuralları var.
Her bir alt topluluğun moderatörleri, gönderini Genel Kurallar'a ve resmi panolara uyarlanmış kurallara göre değerlendirir. Panoya uygun olmayan içerikler ise silinir.

Hesap, Ürün ve Hizmet Reklamları
Eğer amacın bir ürün ya da hizmet satmaksa, biliyorsun ki bunun için farklı siteler var. Eğer oyun hesabı ya da Kullanım Şartlarımıza aykırı bir hizmet satmaya çalışıyorsan, yapmasan iyi edersin. İlla yapacağım diyorsan da, panolara ve muhtemelen hesabına olan erişimi kaybedeceğini bilmelisin. Özetle, herhangi bir şey satmaya çalışan gönderiler silinecek. Azılı suçlular ise moderatörlerin gazabının ve uzaklaştırmalarının tadına bakacaktır.
Moderatörlerin gözü aşağıdakilerin üstünde olacak:

 • Her türlü ürün reklamı


 • Bireyler ya da şirketler tarafından sunulan herhangi bir hizmetin reklamı


 • Konuşulmakta olan konuya katkı sağlamayan kupon ya da indirimlerle ilgili bilgiler
Diğer Oyuncuları Raporlama
Lütfen uygunsuz davranan olası bir oyuncuyu panolarda şikayet etme. Eğer kurallara uymayan bir oyuncu ile karşılaşırsan oyun sonunda rapor seçenekleri arasından duruma uygun olanı seç. Bu rapor, gerekli incelemeyi yapabilmemiz ve yaptırımları uygulayabilmemiz için yeterli olacaktır. Herkesin görebileceği bir alanda başka bir oyuncuyu şikayet edenlerin herhangi bir art niyetinin olmadığını biliyoruz; ama bu durum genelde, herkesin şikayet edilen oyuncunun üzerine çullanmasına sebebiyet veriyor ve yapıcı bir tartışma ile sonuçlanmıyor. Bu kuralları ihlal eden oyunculara gerekli yaptırımları uygulayacağız, bu nedenle lütfen bu tür oyuncuları oyun sonu rapor sistemi aracılığıyla bize bildir.
Moderatörlerin gözü aşağıdakilerin üstünde olacak:

 • Diğer oyuncuları, oyunu zehir eden oyuncular olmakla suçlayan gönderiler


 • Başkalarını kötü niyetli eylemlerde bulunmakla suçlayan gönderiler


 • Diğer oyuncuları hile yapmakla ya da yasal olmayan hizmetler kullanmakla suçlayan gönderiler


 • Başkalarını panolarda trollük yapmak ile suçlayan gönderiler (raporlama düğmesi bunun için var)
Hileler ve İndirilmesi Yasa Dışı Olan İçerikler
Yasa dışı yazılımlarla ilgili bilgi içeren bağlantılar paylaşma. Yasa dışı içerik kapsamına, oyun içinde haksız kazanç yaratan hileler ve oyunun bir açığını istismar etmeyi sağlayan numaralar ya da yazılımlar giriyor. Bu tür bilgiler içeren tüm bağlantıları ve gönderileri sileceğiz. Azılı suçlular panolara erişimlerini ve bazı durumlarda çok daha fazlasını kaybedeceklerdir.
Moderatörlerin gözü aşağıdakilerin üstünde olacak:

 • Oyun içinde haksız kazanç sağlayan yazılımların indirilmesini sağlayan bağlantıları içeren gönderiler


 • Korsan film, müzik, yazılım vb. bağlantıları


 • Yasa dışı eylemler
Kurnaz suçlular ya da kurnazlığa heveslenenler: Lütfen bu panolarda planlarınızdan ya da aktivitelerinizden bahsetmeyin. Yasa dışı eylemlerle ilgili olan gönderiler yasal makamlara iletilecektir.
Tehditler
İnternette tehditler savurmak uygunsuz bir davranıştır. Biz buna göz yummuyoruz, sen de yummamalısın. Her türlü tehdit, tehdidin büyüklüğüne bağlı olarak farklı şekilde ele alınacak olsa da; bu türdeki gönderilerin hepsi silinecektir. Vahim bir hal alan durumlar, yetkili makamlara taşınacaktır. Sakin ol şampiyon.
Olta Atma & Dolandırıcılık
Dolandırıcılık yoluyla başkalarının önüne geçmeye çalışmak ya da bilgi çalma amaçlı sayfalara yönlendirerek bir hesabın güvenliğini aşmak (yani olta atmak) kesinlikle kabul edilemez durumlar. Bunları yapmak hırsızlığa girer ve Sihirdar arkadaşlarından bir şeyler çaldığın anlamına gelir. Delikanlılığa sığmaz. Riot Games'te kendini bu tür dalaverelerle savaşmaya adamış koca bir ekibimiz var ve işlerini bir hayli ciddiye alıyorlar.
Moderatörlerin gözü aşağıdakilerin üstünde olacak:

 • Bedava RP dağıttığını iddia eden hizmetler hakkında yapılan gönderiler


 • Akıllıca gizlenmiş olan, bilgi çalarak dolandırma amaçlı bağlantılar


 • Başkalarını dolandırmak amacıyla tuzağa düşürmek için oluşturulan gönderiler


  League of Legends Bazı Tavsiyeler
Gönderen: Fayso - 03-12-2018, 04:06 PM - Forum: Rehberler ve Strateji - Cevap Yok

Genel 

-Minyonlar oyunun başlarında çok fazla hasar verirler. Eğer rakibin minyonlarının hedefi halindeysen çatışmaya girme. 

-Rakibe düz vuruş yaparken minyonlar da sana saldırır. Takasa girerken bunu düşün. Rakibe vururken düz vuruş yapmak yerine yeteneklerini kullanırsan minyonların hedefi haline gelmezsin. 

-Minyonların hedefinden çıkmak için çalılığa girmek iyi bir yöntemdir. (Bu durum çalılık totemli olmadığında geçerlidir. Aynı zamanda totem olup olmadığını bu şekilde anlayabilirsin) 

-Rakip ormancının nerede olduğunu bilmiyor ve iki kişiyi alacak güçte değilsen agresif oynama. 

-Dükkana gitmeden önce koridorunu it. Böylelikle daha az deneyim kaybın olur. (Nedeni: Eğer minyonlar itili vaziyette olmazsa kuleden hasar alırlar ve bu sayede daha hızlı ölürler) 

-Çok fazla üsse (B) dönmek iyi değildir. Sadece eşya alacağında ya da can doldurman gerektiğinde üsse dönmeyi tercih et. 

-Genellikle rakip oyuncu üsse döndüğünde veya eşya açısından dezavantajlı bir durumda isen üsse dön. 

-Rakip şampiyonun çıktığı eşyalara dikkat et. Örneğin; Dokuma Zırh ve 5 can iksiri ile başlamış biriyle sık takasa girme, can yenilemesi daha fazla olduğundan eninde sonunda üstün gelecektir. 

-Eğer rakip seviye üstünlüğü sağladıysa agresif oynama. Özellikle rakip senden önce 2 veya 6. seviye olursa bu büyük bir sorun teşkil edebilir. 

-Eğer koridorunu kaybediyorsan elinden geldiğince deneyim kazanmaya çalış ve ormancı gelmeden ilerleme. 

-Oynadığın şampiyonun güçlü ve zayıf yanlarını mutlaka bil. (Bu yanları iyi bilmek için çokca şampiyon denenmesi gerekir. Mesela her hafta çıkan ücretsiz şampiyonlar takip edilip tecrübe sahibi olmadığın şampiyonları oynayıp onların güçlü ve zayıf yanlarını kavrayabilirsin. Örneğin Fizz’in çok fazla kaçış mekaniği olduğunu bilmek.) 

-Takım olarak geride iseniz umutsuzluğa kapılıp öylece dalmak yerine rakibin bir hata yapmasını bekleyin. 

-Ejder, kule, hatta skor vermek bile savunacak durumda değilken kabul edilebilir.Bir ejder vermek takımdaki 4 kişiyi ve üstüne ejderi vermekten iyidir. Ya da bir kule vermek kalan kuleleri koruyamamaktan. 

-Takımın ile iletişim ol ve sinyalleri doğru kullan. 

-Rakibe karşı üstünlük elde edebileceğini biliyorsan ormancını çağır. Aynı zamanda ulti ya da sihirdar büyülerini kullanıp kullanmadığını belirt. 

-Eşya alırken dikkatli ol. Kalıplaşmış, başkaların önerdiği şeylerden ilerlemek yerine karşı rakibin ve kendi rakibin eşyalarını göz önünde bulundur ve altınını harcarken mantıklı ol. (Altını verimli harcamak) 

-Bir şeyi kontrol etmen gerektiğinde (pusu, ejderi baron gibi) takımdaki tankların önce girdiğinden emin ol. 

-Her zaman koridoru kazanamayabilirsin. Koridoru kaybetmek eğer 1 skor ve 30 minyon gerideysen kabul edilebilecek bir şeydir. Geri dönmek için agresif oynayıp 5 skor ve 70 minyon geriye düşme. 

-Rünler ve kabiliyetler konusunda araştırma yap ve mantığı anlamaya çalış. Oyunun başlarında bu ikisi avantaj sağlayabilmek için çok önemlidir. 

-Yeteneklerini yükseltirken CTRL + Yetenek tuşu kombinasyonunu kullanmaya alış. (Örneğin 5 levelsin ve birden 6 oldun o sırada çatışma halindesin hızlıca ulti yeteneğini yükseltip hızlıca kullanabilirsin) 

ORMAN 

-Güçlendirmelerini erkenden al ve çıktıktan sonra çok bekletme. Eğer bekletirsen karşı ormancı seni haritanın başka bir yerinde gördüğünde güçlendirmelerini çalabilir. 

-Ejder ve Baron keserken çarp yeteneğini başka bir yetenek ile birleştir. Örneğin lee sin oynuyorsan Q-Çarp-Q kombosu ile ejderi kes. Bu sayede ani hasarın daha fazla olduğu için karşı takımın çalması daha zor olacaktır. 

-Başarılı bir baskın yaptıktan sonra %95 takım arkadaşınızın koridoru ittirmesine yardımcı olun. Bu sayede hem takım arkadaşınız üsse dönebilir hem de karşı oyuncu deneyim ve altın kaybeder. 

-Eğer takım arkadaşınız ldüğü için bir koridoru tutmak zorunda kaldıysanız, koridoru ya ittirebilir ya da dondurabilirsiniz. Genellikle koridoru dondurmayı deneyin Ancak eğer koridor zaten ittiriyorsa siz daha fazla ittirin ve karşıdakinin deneyim ve altın kaybetmesini sağlayın. 

-Takımınızda en fazla kitle kontrol veya ani hasar olan koridorlara baskın yapmaya çalışın. Bu skor alma ihtimalinizi arttırarak daha rahat kartopu etkisi yaratmanızı sağlar. 

-Kitle kontrolü olmayan ve rakibin de yakalanması zor bir şampiyon aldığı koridora baskın yaparak zaman kaybetmeyin. Örneğin takımınızda Nidalee karşıda da Zed varsa o koridora attığınız baskının başarılı olma ihtimali çok çok azdır. 

-Kaybeden koridorlara tabi ki yardım edin ancak abartmayın. 2 skor geride olan bir koridoru tekrar eşit duruma sokabilirsiniz ancak bunun için harcadığınız zamana ve çabaya değmez. Bunun yerine önde olan koridorlarınızda kartopu etkisi yaratmaya çalışın. 

-Asla takibe iki güçlendirmeyi birden vermeyin. Bu erken oyunda çok önemlidir ve eğer yaşanırsa bir koridoru hatta oyunu kaybetmenize sebep olabilir. Eğer karşı ormancının yerini bilmiyorsanız defansif oynayın ve iki güçlendirme ile ölmekten kaçının. 

-Takımınız geride ise karşı orman yapmayın. Rakip takımı görmediğiniz için çok riskli olacaktır. 

-Rakip ormancının hareketlerini tahmin etmeyi öğrenin. Koridorlarınıza bakarak hangisinin en önde durduğunu gözlemleyin ve çalıda bekleyin. Büyük ihtimal karşı ormancı yakında gelecektir. Ancak karşı ormancı gelmiyorsa çok da fazla zaman kaybetmeyin. 

-Eğer karşınızda 6. seviyede birden güçlenen( Vi, Amumu, Warwick) gibi bir şampiyon varsa büyük ihtimal 6 olur olmaz bir baskın yapacaktır. Nereye gideceğini tahmin etmeye çalışın. Eğer siz böyle bir şampiyon oynuyorsanız Ultiniz gelir gelmez baskın atmayı amaçlayın. 

-Ormancılar 2. bir destek gibidir. Totem alın ve takımınıza yardım edin. 

-Bir güçlendirmeyi takım arkadaşınıza bırakırken s’ye basarak vurmayı durdurun. 

-Eğer bir koridorda takım arkadaşınız yok ise oraya gidin ve deneyim ve altını alın. Bunlar orman kamplarından çok daha değerlidir. 

-Zorlama baskınlar yapmayın. Eğer baskın atacak bir koridor yok ise kamplarınızı kesmeye odaklanın. 

-Takım arkadaşınız kule altında 15-20 minyonluk bir dalgayı keserken baskın yapmayın. Bu dalgadaki altın garanti olmayan skordan çok daha değerlidir. 

-Pembe totem alarak veya koridorda kendinizi göstererek karşı takım üzerinde baskı kurun. 

TOP 

-Eşleşmeleri bilin. Bu üst koridor için çok önemlidir ve ancak tecrübe ile kazanılabilir. 

-Sadece karşı seçim yapmak için bir karakter seçmeyin. İyi oynadığınız karakterleri oynarsanız performansınız daha yüksek olacaktır. 

-Genellikle ilk baskın üst koridora yapılır. Bu nedenle erken oyunda çok ittirmeyin ve defansif oynayın. 

-Çoğu kişi üst koridorda tam ittirmeyerek kendini kötü bir duruma sokuyor. Bunu yararınıza kullanın ve kulenin önünde koridoru dondurarak hem güvenli bir şekilde minyon kesin hem de rakibin geri düşmesini sağlayın. 

-Koridoru dondururken koridorun çok fazla size doğru ittirmesine sebep olmayın. karşı minyonlar sizinkinde 2-4 tane fazla olursa çok daha koridoru dondurabilirsiniz. Eğer bundan fazla olursa rakip size kule altı dalabilir ve minyon hasarı yüzünden ölebilirsiniz. 

-Üsse dönerken koridor sizin tarafınıza ittiriyorsa boşuna rakip tarafa ittirmeye çalışmayın, bırakın sizin tarafa gelsin. 

-Koridoru kaybediyorsanız defansif eşyalar alın. Eğer hasar kasarsanız ve rakip iyiyse sizi üst üste kesecektir çünkü sizden daha fazla hasarı vardır. Bu da sizin oyun boyu işlevsiz kalmanıza sebep olur. 

-Eğer skor alacağınız garanti değilse ormancıyı çağırmayın veya skoru aldığı için ona kızmayın. Başarısız bir deneme sizi çok daha geri düşürecektir. 

-Eğer rakip 5 kişi ejderde ise ve ışınlanınız yoksa koridoru ittirin ve kuleyi alarak durumu eşitlemeye çalışın. 

mid 

-Takas yaparken normal saldırı kullanmayı unutmayın. Düşük liglerdeki oyuncular genellikle sadece büyülerini kullanarak çok daha az hasar veriyorlar. 

-Eğer 6. seviyesi güçlü bir karakter(Annie, Ahri, Fizz) oynuyorsanız daha önce 6 olmak için ittirin ve seviye avantajı ile skor çıkarmaya çalışın. 

-Sadece skor alacağınız garanti ise haritada gezinin. Diğer türlü zamanınızı boşa harcamış ve gereksiz yere bir sürü minyon kaçırmış olursunuz. 

-Eğer haritada gezen rakibinizi takip edemeyecek durumda iseniz koridoru ittirin ve kulesini almaya çalışın. 

-Eskiden olduğu gibi kuş veya kurt kesmeye çalışmayın. Bu hem ormancınızı çok geri düşürecek hem de sizin çok hasar yemenize sebep olacaktır. 

ADC 

-Kendi minyonlarınızın canlarına bakın ve rakip son vuruş yaparken rakibe vurun. Rakip ya takası kaybedecek ya da son vuruşu kaçıracaktır. 

-Eğer rakip 2. seviye için ittiriyorsa siz de ittirin. 

-Eğer rakipten önce 2. seviye olursanız bunu yararınıza kullanarak savaş başlatabilirsiniz. 

-Eğer çok fazla hasar vurup rakibi koridordan düşürebilecekseniz birkaç minyon kaçırmanız pek önemli değildir. Ancak bedavaya minyon kaçırmadığınızdan da emin olun. 

-Rakibinizin eşyalarına bakın ve takası kazanıp kazanamayacağınıza karar verin. Eğer rakipte Doran’ın Kılıcı ve Kazma varken sizde AMK Kılıcı ve Doran’ın Kılıcı var ise savaşa girin ve avantajınızı kullanın. 

-Eğer can yenilemeniz rakipten iyi ise küçük takaslara girerek uzun vadede koridoru kazanmaya çalışın. Siz can yenilerken rakip yenileyemediği için eninde sonunda koridordan düşeceklerdir. 

-Eğer karşı desteğin defans değerleri düşükse ve kaçışı yoksa ona odaklanmak daha iyi olabilir. Örneğin siz Graves-Blitz iken karşıda Ezreal ve Sona varsa sonayı çekmek daha iyi bir seçimdir. 

-Her fırsatta minyon kesin. Sırf kuleyi aldınız ve orta oyun başladı diye minyon kesmeyi bırakmayın. 

-Takım savaşı yaparken güvenli oynamak ve kendinizi riske atmadan önünüzdekilere vurmak en iyi seçimdir. 

-Ancak menziliniz takımınız için yüksek risk oluşturan karakterlere de yetiyorsa tabi ki onlara vurmak daha iyi olacaktır. 

-Vurkaç yapmayı videolar izleyerek öğrenin. 

-Geç oyunda istila yaparken kulelere vurduğunuzdan emin olun. Ancak kulelere vururken de yakalanmayın, güvenli oynayın. 

-Eğer çok öndeyseniz ve yeteri hasarınız var ise defansif eşyalar almak daha iyi olacaktır. 

-Eğer gerideyseniz ve takımınız hasar çıkartamıyorsa hasara yönelik eşyalar almalısınız. Bu durumda defansif eşya almanız zararınıza olacaktır. Güvende olmak için pozisyonunuzu iyi almanız gerekecektir. 

SUPPORT 

-Oyun stiliniz ile koridoru kaybettirebilir veya kazandırabilirsiniz. 

-Erken oyunda normal saldırılarınız da bayağı iş yapar bu nedenle saldırılarınızı karşı oyuncular pozisyon dışıyken kullanmayı unutmayın. 

-Koridordaki asıl amacınız orada olduğunuzu hissettirebilmektir. Bunu da sık sık rakibi dürterek yapabilirsiniz. 

-Koridoru totemli tutmaya ve üsse dönerken nişancınıza dikkat etmesini söylemeye özen gösterin. 

-Pembe totem alarak ormancınızın baskın yapmasına yardımcı olun. Bu özellikle koridorda gerideyseniz çok işinize yarayacaktır. 

-Üsse dönmeniz gerektiğinde nişancınızın koridoru ittirmesine yardımcı olun. Ancak minyon kaçırmasına sebep olmayın. 

-Amacınız görüş kazanmak ve harita kontrolü olmalı. Bu nedenle erken keşiftaşı almak sizin için çok önemlidir. 

-Altın kazanma eşyaları da alınabilir ancak keşiftaşı alana kadar koridorda güvende olmanızı sağlayacak kadar totem attığınızdan emin olun. 

-Bazı destek oyuncuları hasar da kasabiliyor. Bu her ne kadar önerilmese de kabul edilebilir bir şeydir ancak hasar için totem almayı ihmal etmeyin. 

-Sırf keşiftaşı aldınız diye totem almayı bırakmayın. Hala yanınızda savaş halinde koyabileceğiniz 1-2 totem bulunsun. 

-Oyunda geri kaldıysanız totemler ile orman kontrolü kazanarak rakibi tek yakalamaya çalışabilirsiniz. 

-Deneyimde çok geri kalmayın. Çok minyon olan bir koridoru bırakmayın ve dneeyimini kazanın. 

-Takım savaşlarında yeteneklerinizi hemen değil en uygun zamanda kullanmaya çalışın. Örneğin Janna oynarken boşa bir Q sallamak yerine rakip suikastçi nişancınıza atladığında bu yeteneği kullanın. 


  LTP Sistemi Hakkında Detaylar
Gönderen: Fayso - 03-09-2018, 01:22 PM - Forum: Etkinlikler - Cevap Yok

League of Turkey Points (LTP)

Forum kullanıcıların forumda ki aktivitelerine göre kazandıkları bir sistemdir. Kullanıcıların yaptığı işlemlere göre kazanılan puanları buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Kazanılan bu puanlar sayesinde forumumuz üzerinden bir çok oyun alışverişi yapılabilmektedir. Bunlar dışında ise LTP'ler ile alışveriş yapmak istemezseniz banka hesabınıza TL olarak aktarabilirsiniz. LTP'yi banka hesabınıza çekebilmek için profilinizde en az 50 LTP olması gerekmektedir. Ayrıca yakında yapılacak olan bir çok etkinlik ve çekilişe katılarak LTP kazanma imkanı sizlere sunulacak. 


Most recent thread 1
You can put some news stuff here
Most recent thread 2
You can put some news stuff here

Paypal
You can put some news stuff here

Hoşgeldin Misafir
Mesaj atabilmek için forumumuza kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı/Email:
  

Şifre
  

En Son Konular
Destek Ekibi
Forum: Yardım ve Destek
09-27-2018, 10:58 PM
» Cevaplar: 0   » Gösterim: 23
Forum Kuralları
Forum: Forum Kuralları
09-27-2018, 10:47 PM
» Cevaplar: 0   » Gösterim: 18
League of Legends Bazı Ta...
Forum: Rehberler ve Strateji
03-12-2018, 04:06 PM
» Cevaplar: 0   » Gösterim: 82
LTP Sistemi Hakkında Deta...
Forum: Etkinlikler
03-09-2018, 01:22 PM
» Cevaplar: 0   » Gösterim: 129

tittle
You can put some news stuff here


LOLTR.ORG | Tüm hakları saklıdır, © 2017-2019 MyBB Group.
LOLTR v1 Forum| Copyright by Fayso